O nas

Zespół Basenów Otwartych PSW przeznaczony jest do użytku publicznego i funkcjonuje w sezonie letnim. Obiekty pełnią funkcję sportowo-rekreacyjną.

Funkcjonalność basenów odkrytych i obiektów towarzyszących ma zaspokajać w pierwszej kolejności potrzeby dydaktyczno-sportowe i rekreacyjne studentów.

Koszt inwestycji: 3,1 mln zł
Źródła finansowania: MNiSW: 80%, środki uczelni: 20%

Niecka sportowa o wymiarach 25m x 14,5m, gł. od 1,20m do 1,80m, 6 torów x 6 os./tor. – do organizacji zajęć dydaktycznych, głownie na kierunkach ( TiR, BN, RM), treningów sportowych (AZS – sekcje sportowe) i pływania rekreacyjnego. Wyposażona w system stałego uzdatniania wody – dzienna całkowita wymiana wody poprzez system zainstalowanych filtrów, a także wsparcie odkurzacza wodnego, który bezpośrednio w niecce usuwa nagromadzone zanieczyszczenia. Filtrowanie przy pomocy 3 filtrów piaskowych wielowarstwowych o wysokości złoża 1200 mm. Regulacja fizykochemicznych parametrów wody za pomocą nowoczesnego urządzenia pomiarowo–regulacyjnego opartego na technice mikrokomputerowej.

Niecka rehabilitacyjno-rekreacyjna o wymiarach 8,5m x 3,5m gł. 1,5m, głównie z myślą o kierunku Rehabilitacja – funkcje wellnes, hydroterapii czy aqua aerobic – wyposażona w atrakcje typu hydromasaż, masaż bąbelkowy, bicze wodne. 17 miejsc do funkcji hydromasażu w tym 10 miejsc masażowych stojących, 5 miejsc masażowych siedzących, 2 stanowiska do masażu karku. Niecka wyposażona w układ ogrzewania wody, system cyrkulacji i samooczyszczenia wody.

Kompleks uzupełnia budynek szatniowo-techniczny, w którym znajdują się:
– punkt kasowo-informacyjny (wejście główne + biletowanie)
– zespoły sanitarno-szatniowe w tym dla os. niepełnosprawnych i pomieszczeniem do przewijania niemowląt
– pomieszczenie ratowników

Dodatkowymi atrakcjami są:
– wydzielona plaża z piaskiem morskim
– zewnętrzny zespół przebieralni i natrysków w celu zwiększenia komfortu użytkowania (spłukanie ciała z chloru czy piasku, ale także ochłodzenie i orzeźwienie)
– zielony teren rekreacyjny z certyfikowanymi, najwyższej jakości włoskimi leżakami basenowymi i parasolami, z możliwością plażowania na własnych ręcznikach
– siłownia plenerowa

Dla dzieci przewidziano:
– zjeżdżalnię wodną z sygnalizacją „start-stop”
– kurtynę wodną na upalne dni, która rozpylać będzie chłodzącą bryzę
– szereg akcesoriów do nauki pływania

Obiekt został poddany audytowi bezpieczeństwa WOPR przy udziale Prezesa Rejonowego WOPR z Lublina oraz przedstawiciela Wojewódzkiej Komendy Policji.

Podsumowanie tabelaryczne :

BASEN SPORTOWY

– powierzchnia basenu: 362,50 m2
– długość basenu: 25,00 m
– szerokość basenu: 14,50 m
– głębokość basenu od 1,20 m do 1,80 m
– ilość torów 6

BASEN REKREACYJNY

– powierzchnia basenu: 29,75 m2
– długość basenu: 8,5 m
– szerokość basenu: 3,5 m
– głębokość basenu 1,50 m

ZJEŻDŻALNIA WODNA

– długość zjeżdżalni około 50 m

BUDYNEK SZATNIOWY

– szatnie i natryski damskie i męskie, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pokój matki z dzieckiem. Budynek szatniowy stanowi zaplecze sanitarne i techniczne dla potrzeb funkcjonowania basenów.

PLAŻA

– piasek z Łeby: 30 ton
– parasol plażowy: 10 szt.
– leżak plażowy: 60 szt.